HİZMETLERİMİZ

KALİTELİ ÜRÜN KALİTELİ SERVİS HİZMETİ

North West Kalitesiyle…

Hizmetlerimiz

Tüm Gücümüzle Gücünüze Güç Katıyoruz…

İhtiyaca Uygun Standart veya Özel Ürünler

Global markalarla iş birliğimiz sayesinde projelere, uygun motor ve alternatör seçenekleriyle ürün gamımızda bulunan 10 kVA ile 2500 kVA güç aralığındaki kabinli ve kabinsiz dizel jeneratör setlerimizi sunuyoruz. Standart ürünlerimizin yanı sıra deneyimli uzman mühendis ekibimiz sayesinde projelerin farklı ihtiyaçlarına yönelik özel tasarlanan çözümler de sunuyoruz.

ÖZEL PROJELER
Bazı projelerde standart jeneratörler tüm ihtiyacı karşılamaz ve ekstra ihtiyaçlara göre farklı taleplerin çözüm bulduğu özel çözümler uygulanması gerekir. DeltaJen Jeneratör, uzman mühendis ve projelendirme ekibiyle her projenin kendine özel enerji ihtiyacına ve tasarıma göre farklı çözümler üretir.

• Özel güç, ses seviyesi göre projelendirme
• Özel kabin ve şasi ölçü isteklerine göre projelendirme
• Özel yakıt tankı üretimleri
• Sismik çözümler
• Özel Kabin boya uygulaması
• Özel egzoz sistemleri
• Özel ses izolasyonu
• Özel senkronizasyon ve kontrol sistemi
• Özel Frekans ve Voltajlı Jeneratörler
• Uzaktan İzleme ve Kontrol Sistemleri

Güç ve Yer Tespiti

North West, öncelikli olarak projelerin en verimli şekilde ihtiyacını karşılamak üzere yer ve güç tespiti yapar. Jeneratör seçiminden önce uzman ekibimizle birlikte yapılan ön keşif çalışması ile doğru enerji ihtiyacı saptanır ve maksimum fayda verecek jeneratör için uygun yer seçimi gerçekleşir.

Senkron Projeler

Jeneratörlerin eş zamanlı yani birden çok jeneratörün tek bir güç kaynağı gibi çalışmasıdır.

Jeneratör senkronizasyon sistemlerinin en temel özelliği bir veya daha fazla jeneratörün, başka jeneratörlerle veya şebeke ile aynı enerji hattı üzerinde çalışması ve yük paylaşımı yapmalarıdır.

Bizler NORTH WEST GROUP olarak, senkronizasyon sistemlerini kullanarak, yüksek güç gerektiren enerji projelerine özel çözümler getirmekteyiz. Yüksek kVA’lardaki talepleriniz için, birden fazla jeneratörün ortak baralarda bir araya getirilerek oluşturulduğu bu sistemler; aynı güçteki tek bir jeneratör ile kıyaslandığında birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz;

Düşük ilk yatırım bütçesi ile satın alımda düşük maliyet
Servis ve bakımda düşük maliyet
Yedek parçada düşük maliyet
Esnek kullanım ile yakıt tasarrufu
Güvenilirlik
Servis ve bakım kolaylığı
Teslimat ve yedek parça temin kolaylığı

Uygulama Alanları;
Tek jeneratör ile tesisin sürekli beslenmesi,
Senkron çalışan jeneratörlerle tesisin sürekli beslenmesi,
Şebeke enerjisine yedek senkron çalışan jeneratörlerle tesisin beslenmesi,
Tek veya senkron jeneratörlerle şebekenin paralel çalışması
Şebeke enerjisi ile yedek jeneratör veya jeneratörlerin birinden diğerine kesintisiz geçiş sistemi.

Konusunda uzman personelimiz, proje oluşturulması ve geliştirilmesi aşamasında müşterilerin talepleri doğrultusunda esnek çözümler üretebilmektedir. Başlangıçta gerekli jeneratör gücü ve adeti belirlenmekte, uygun senaryo seçilerek senkron sistem ona göre oluşturulmaktadır.

Jeneratör Senkron Sistemleri kullanım amacına göre kesintisiz senkron, güç yedekli ve arıza yedekli senkron olmak üzere gruplara ayrılabilmektedir. Proje detaylarına göre şebeke enerjisine geri dönüşte ise kesintili ya da kesintisiz (yumuşak geçiş) şeklinde ikiye ayrılabilmektedir.

Senkronizasyon senaryosunda jeneratör sayısı sınırlaması var mıdır? İhtiyaç duyulan maksimum enerji ile ortalama ihtiyaç duyulan enerji düzeyinde orantı kurarak sayısı sınırlaması yaparsınız, buradaki amaç tasarruf ve yüksek verimlilik sağlamaktır.

İlk Başlatma

North West, jeneratör setlerinin güvenli olarak çalıştırılması, uzun ömürlü bir şekilde yüksek performansını koruması için ilk çalıştırma hizmeti sunar. Bu hizmetle birlikte projenin gereği ve müşterinin istekleri doğrultusunda danışmanlık hizmeti vererek en iyi şekilde jeneratörlerinin çalışmasını sağlar.

7/24 Acil Durum Desteği

Jeneratörlerimizin olası acil arıza durumunda uzman ekibimiz sayesinde en hızlı ve etkili çözümü bularak müşterilerimize hizmet ediyoruz. 7/24 ulaşabileceğiniz uzman ekiplerimiz sayesinde enerji kaybınızın minimum seviyede olması için çalışıyoruz.

Periyodik Kontrol ve Bakım

Jeneratörlerin uzun süre yüksek performans ile çalışması ve oluşabilecek dahili ve harici sebeplerden kaynaklı arızaları önlemek için mutlaka periyodik olarak kontrol edilmesi ve bakım yapılması gerekmektedir. North West Group olarak jeneratörlerimizin satın alımı gerçekleştikten sonra Periyodik Kontrol ve Bakım hizmetlerimizden yararlanmalarını istemekteyiz. Maksimum performans, güvenli ve uzun ömürlü kullanım için yetkili servislerimiz hizmet vermektedir. Garanti süresi boyunca oluşan arızalardan North West Jeneratör sorumlu iken Garanti süresi dolmuş ya da farklı marka jeneratörler için ise Periyodik Kontrol ve Bakım sözleşmesi imzalanarak uzman ekibimizin desteği sağlanır.

Yedek Parça

Jeneratörlerin verimli çalışıp uzun ömürle performans göstermesi için hasarların hızlıca giderilmesi gerekmektedir. North West, her zaman bulundurduğu geniş yedek parça stoğu ile müşterilerinin yedek parça talebini en hızlı şekilde çözüyor. Garanti süresi boyunca yedek parçalar ücretsiz temin edilirken, garanti süresi dolmuş jeneratörler ya da farklı marka jeneratörlerin yedek parça ihtiyacı için yetkili ekibimiz ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

2. El Kiralama

Uzman üretim kadrosu ve teknik ekip sayesinde gerekli tüm kontrollerden geçirilip, bakımları yapılarak kullanıma hazır hale gelen DeltaJen 2. el jeneratörler uygun fiyatlarla ve farklı seçeneklerle kiralama için hizmete sunulmaktadır;
Dizel jeneratör setleri
Konteynır tip jeneratör setleri
Özel kabin tasarımları jeneratör setleri
Portatif dizel ve benzinli jeneratörler

2. El Satın Alma

Düşük bütçeli yatırım planlarınızda sıfır bir jeneratör almaktansa projenin tüm ihtiyacını karşılayabilecek ekonomik bir yöntem bulmak daha hızlı olabilir. Tüm kontrollerden geçerek maksimum performansla kullanıma hazır olarak sunulan North West 2. El Jeneratörler farklı tip güç ve motor/alternatör seçenekleriyle uygun ve düşük bütçeli olarak müşterilerin her türlü ihtiyacına çözüm getirir.

Sıkça Sorulan Sorular

Soruları İnceleyek Daha Fazla Bilgi Elde Edebilirsiniz.

Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren, alternatör ve motordan meydana gelen makinelere jeneratör denir.

Jeneratörler büyük ve küçük tüm işletmelerde yaygın olarak kullanılır. Genellikle; marketler, büyük alışveriş merkezleri, üretim yerleri ve atölyelerde kullanılır.

Jeneratör seçimi profesyonel testler ve hesaplamalar gerektirir. Profesyonel ekibimiz sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

Şebeke (Şehir) elektriği kesildiğinde veya şebeke Voltajı belirlenen değerler dışına çıktığında, eğer jeneratörünüzün otomatik çalışma donanımı varsa, donanım (Kontrol Kartı) şebeke elektriğinin kesildiğini veya limit dışına çıktığını tespit ederek jeneratörü otomatik olarak çalıştırır ve binaya elektrik sağlar. Bu süre max. 8-10 saniye arasında gerçekleşir.

Şebeke elektriğinin geri gelmesi veya normal limitlerine dönmesi halinde kısa bir izleme süresi sonrasında (şebeke Voltajının sağlıklı olduğundan emin olduktan sonra), kontrol kartı otomatik olarak yükü jeneratörden alıp şebekeye aktarır. Sonrasında 3 dakika boşta çalışarak kendini soğutup stop eder.

Başlıca aksamlar şunlardır:

  • Motor
  • Alternatör
  • Radyatör
  • Şasi
  • Günlük yakıt tankı
  • Akü
  • Kontrol Panosu
  • Transfer Panosu

Evet. Satış Sonrası Hizmetlerimizle istediğiniz yedek parça temini yapılır.

Tüm jeneratör setleri egzoz, motor gövdesi, fanlardan kaynaklı ses üretirler. Kurulumun yapılacağı yere göre tedbirler almak gerekebilir. Bunun için izolasyon kabinleri bulunmaktadır. İzolasyon kabinleri maksimum ses kontrolünü sağlar. Ekibimizden bu konu hakkında detaylı yardım alabilirsiniz.

Destek Ekibimiz

Profesyonel destek ekibimizle her zaman her yerde yanınızdayız. Hem bakım hemde acil durumlar için bize ulaşabilirsiniz…

DETAYLI BİLGİ

E-KATALOĞUMUZ

İNDİRMEK İÇİN TIKLA